icon_backward icon_backward

Новини законодавства від 10 листопада 2017 року

LEGAL HOTLINE . 15 листопада 2017

ВИРОБНИКІВ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ ТИМЧАСОВО НЕ ШТРАФУВАТИМУТЬ

ПРИЄДНАННЯ ДО КОНВЕНЦІЇ ПАН-ЄВРО-СЕРЕДЗЕМНОМОРСЬКИХ ПРЕФЕРЕНЦІЙНИХ ПРАВИЛ ВИЗНАЧЕННЯ ПОХОДЖЕННЯ

КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ПРИЙМАЄ ДОКУМЕНТИ БЕЗ ПЕЧАТОК

контакти

Ірина Кальницька

Керівник практики податкового права, Адвокат

ВИРОБНИКІВ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ ТИМЧАСОВО НЕ ШТРАФУВАТИМУТЬ

09 листопада 2017 року прийнято Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стабілізації розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України», яким встановлено, що тимчасово, до 01.07.2018 року, не будуть застосовуватись штрафи (в частині податку на додану вартість), та не нараховуватиметься пеня, виробникам електричної енергії, що здійснюють постачання електричної енергії державному підприємству «Енергоринок», та станом на 01.01.2016 року мали податковий борг з податку на додану вартість, в тому числі розстрочений та/або відстрочений.

Перелік виробників електричної енергії, на яких поширюватиметься дія цього положення та Перелік податкових накладних, складених такими виробниками електричної енергії з 01.07.2015 року та не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, має бути затверджений Кабінетом Міністрів України.

При цьому встановлено штраф за порушення терміну реєстрації податкової накладної на 366 і більше календарних днів в розмірі 50 % суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування.


ПРИЄДНАННЯ ДО КОНВЕНЦІЇ ПАН-ЄВРО-СЕРЕДЗЕМНОМОРСЬКИХ ПРЕФЕРЕНЦІЙНИХ ПРАВИЛ ВИЗНАЧЕННЯ ПОХОДЖЕННЯ

Приєднання України до Конвенції має сприяти створенню умов для спрощення торгівлі та збільшення вітчизняного експорту та надасть можливість використовувати виробничий потенціал України шляхом розширення присутності вітчизняних товарів на ринку третіх країн, з якими підписані угоди про зону вільної торгівлі, а саме країн членів Європейського союзу, Чорногорії, Молдови, Македонії. Існує домовленість про перегляд правил преференційного походження товарів при створенні зон вільної торгівлі з Туреччиною та Ізраїлем.


КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ПРИЙМАЄ ДОКУМЕНТИ БЕЗ ПЕЧАТОК

Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 5 вересня 2017 року № 656, яке набуло чинності 7 листопада 2017 року, передбачено, що аудиторським фірмам та небанківським фінансовим групам більше не потрібно засвідчувати печаткою документи при їх подачі в НКЦПФР. Також встановлено, що печатка не є обов'язковим реквізитом аудиторського висновку, який подається до НКЦПФР.