icon_backward icon_backward

Новини законодавства від 27 вересня 2017 року

LEGAL HOTLINE . 27 вересня 2017

ДІЮТЬ НОВІ ПРАВИЛА ЩОДО ВИМОГ КРЕДИТОРІВ БАНКІВ У СТАДІЇ ЛІКВІДАЦІЇ

ЗАПРОВАДЖУЄТЬСЯ ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ З ЕЛЕКТРОННИХ ЗЕМЕЛЬНИХ ТОРГІВ

БАНКИ ЗОБОВ'ЯЗАНІ ПОВІДОМЛЯТИ ПОВ'ЯЗАНИХ ОСІБ ПРО ЇХ СТАТУС

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА ЗАПРОВАДИЛА НОВИЙ СЕРВІС ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ПДВ

контакти

Катерина Цвєткова

Адвокат, Старший юрист

Владислав Дубровський

Молодший юрист

ДІЮТЬ НОВІ ПРАВИЛА ЩОДО ВИМОГ КРЕДИТОРІВ БАНКІВ У СТАДІЇ ЛІКВІДАЦІЇ

16.09.2017 року набув чинності Порядок складання та ведення реєстру акцептованих вимог кредиторів та задоволення вимог кредиторів ліквідованих банків, який було затверджено рішенням Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – ФГВФО) № 3711 від 21.08.2017 року (далі – Порядок).

Зокрема, Порядком детально врегульовані процедури визначення суми вимог кредиторів, віднесення вимог кредиторів до певної черги, відхилення вимог та ведення реєстру акцептованих вимог кредиторів.

Заявлення кредиторами своїх вимог здійснюється протягом 30 днів з дня опублікування відомостей про відкликання банківської ліцензії, ліквідацію банку. При цьому вимоги, що надійшли після закінчення зазначеного строку для пред’явлення кредиторських вимог, вважаються погашеними, крім вимог вкладників у межах гарантованої ФГВФО суми відшкодування коштів за вкладами.


ЗАПРОВАДЖУЄТЬСЯ ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ З ЕЛЕКТРОННИХ ЗЕМЕЛЬНИХ ТОРГІВ

З 01.10.2017 року по 20.06.2018 року в Україні діятиме пілотний проект із запровадження електронних земельних торгів територіальними органами Державної служби України організації питань геодезії, картографії та кадастру (організатор торгів). На лот виставлятиметься право (оренда, емфітевзис) на земельну ділянку сільськогосподарського призначення державної власності. Реалізація зазначеного проекту передбачена Постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 р. № 688 (далі – Постанова).

Займатиметься проведенням торгів виконавець (суб'єкт господарювання, який уклав з організатором договір про їх проведення), що обирається на конкурсній основі.

Електронні земельні торги проводитимуться через 30 днів після оголошення про їх проведення, а бажаючі взяти участь у торгах повинні будуть подати заяву, визначені Постановою документи та сплатити реєстраційний і гарантійний внески.

Учасники торгів вноситимуть свої цінові пропозиції щодо лота через веб-сайт виконавця з кроком підвищення ставки, зазначеним в оголошенні про проведення торгів. Переможцем визнається учасник, від якого на момент завершення електронних земельних торгів надійшла найвища цінова пропозиція. За результатами електронних земельних торгів укладається договір оренди та/або емфітевзису земельної ділянки.


БАНКИ ЗОБОВ'ЯЗАНІ ПОВІДОМЛЯТИ ПОВ'ЯЗАНИХ ОСІБ ПРО ЇХ СТАТУС

Національний банк України зобов’язав банківські установи повідомляти фізичних і юридичних осіб про визнання їх особами, пов’язаними з банком. Банк повинен здійснити таке повідомлення письмово та не пізніше наступного робочого дня після визначення особи пов’язаною з банком і внесення інформації про неї до переліку таких осіб.

Крім того, більше не вважаються пов'язаними з банком за ознакою спорідненості юридичні особи через наявність істотної участі держави, територіальної громади чи міжнародної фінансової установи, для якої встановлені привілеї та імунітети.

Відповідні зміни внесені до Положення про визначення пов’язаних із банком осіб постановою Правління НБУ від 15 вересня 2017 року № 91, яка набрала чинності 19 вересня 2017 року.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА ЗАПРОВАДИЛА НОВИЙ СЕРВІС ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ПДВ

ДФС доопрацьовано «Електронний кабінет платника» в частині надання доступу до даних Єдиного реєстру податкових накладних (ЄРПН).

Відтепер платникам ПДВ після ідентифікації з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП) в особистому кабінеті надано можливість перегляду відомостей щодо призупинених податкових накладних та/або розрахунків коригування. Також у платників буде можливість ознайомитися з рішенням комісії ДФС про реєстрацію або відмову в реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування в ЄРПН.