icon_backward icon_backward

Новини законодавства від 19 жовтня 2017 року

LEGAL HOTLINE . 19 жовтня 2017

ЗАТВЕРДЖЕНО РЕЄСТР ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ НА 2018 РІК

ДОКУМЕНТИ В БАНК МОЖНА ПОДАВАТИ БЕЗ ПЕЧАТКИ

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА РОЗГЛЯДАТИМЕ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ЗАБЛОКОВАНУ НАКЛАДНУ ПРОТЯГОМ 5 ДНІВ

РОБОТОДАВЦІ ОТРИМАЮТЬ ІНФОРМАЦІЮ З ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ

НЕБАНКІВСЬКІ УСТАНОВИ МОЖУТЬ ПЕРЕКАЗУВАТИ ВАЛЮТУ ЗА КОРДОН

контакти

Максим Лебедєв

Керуючий юрист, Керівник практики корпоративного права, Адвокат

ЗАТВЕРДЖЕНО РЕЄСТР ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ НА 2018 РІК

Державна фіскальна служба України наказом «Про погодження матеріалів Реєстру великих платників податків на 2018 рік» від 26.09.2017 року № 632 затвердила Реєстр великих платників податків на 2018 рік У даний реєстр увійшло 2594 підприємства-платника податків.

Усі великі платники податків, включені до Реєстру, будуть обслуговуватися в Офісі великих платників податків з початку податкового періоду (календарного року), на які сформовано реєстр.


ДОКУМЕНТИ В БАНК МОЖНА ПОДАВАТИ БЕЗ ПЕЧАТКИ

Постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 10 жовтня 2017 року № 102 (надалі – «Постанова»), було надано можливість клієнтам банків, які бажають здійснити валютні операції, не завіряти печаткою документи, що для цього подаються. Достатньо засвідчити/підписати документи керівником юридичної особи.

Також, вищевказаною Постановою була виключена вимога щодо нотаріального посвідчення документів. Зокрема, документи, надані для отримання індивідуальних ліцензій на здійснення інвестицій за кордон, нотаріальному посвідченню більше не підлягають.

Дана зміна стосується і документів, що надаються для отримання інших видів індивідуальних ліцензій. При цьому, нотаріальне засвідчення перекладу договорів та інших документів, що подаються банками і їх клієнтами в Національний банк, залишається обов'язковим. Постанова набула чинності 13 жовтня 2017 року.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА РОЗГЛЯДАТИМЕ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ЗАБЛОКОВАНУ НАКЛАДНУ ПРОТЯГОМ 5 ДНІВ

13 жовтня 2017 року вступив в силу наказ Міністерства фінансів України від 18 вересня 2017 року № 776, яким було внесено зміни до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Наказом встановлено, що платник податку має право подати до ДФС інформацію за встановленою формою щодо:

  • видів економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010);
  • кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, що на постійній основі постачаються (виготовляються) та/або придбаваються (отримуються) платником податку;
  • кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016-2010), що на постійній основі постачаються (виготовляються) та/або придбаваються платником податку.

Інформація за встановленою формою подається із поясненням платника податків, в якому зазначається специфіка господарської діяльності, що має незмінний характер, із можливим посиланням на податкову та іншу звітність платника податку. Інформація розглядається ДФС протягом п’яти робочих днів, що настають за днем її отримання.


РОБОТОДАВЦІ ОТРИМАЮТЬ ІНФОРМАЦІЮ З ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ

Інформація з Державного реєстру соціального страхування може надаватися роботодавцям, банкам, підприємствам, установам і організаціям з метою її використання для обслуговування громадян (за їх згодою або у випадках і порядку, встановлених законодавством у сфері захисту персональних даних). Даною можливістю зможуть користуватися також і банки, підприємства, установи та організації з метою її використання для обслуговування громадян.

Однак, надання інформації з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру соціального страхування іншим юридичним і фізичним особам, крім органів праці та соціального захисту населення, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, допускається тільки за рішенням суду у випадках, передбачених законом.

Вищезазначені нововведення містяться в Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 року № 2148-VIII, який вступив в силу 11 жовтня 2017 року.


НЕБАНКІВСЬКІ УСТАНОВИ МОЖУТЬ ПЕРЕКАЗУВАТИ ВАЛЮТУ ЗА КОРДОН

Небанківські фінансові установи отримали можливість купувати та перераховувати іноземну валюту для розміщення гарантійного депозиту на рахунках міжнародних платіжних систем за кордоном. Такі кошти будуть використовуватися для забезпечення зобов'язань під час здійснення переказів в інші країни.

Для переказу валюти за кордон у небанківської установи повинна бути індивідуальна ліцензія Національного банку України.

Відповідні зміни передбачені постановою Національного банку України «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року № 410» від 10 жовтня 2017 року № 101, яка набула чинності 12 жовтня 2017 року.