icon_backward icon_backward

Новини законодавства від 20 листопада 2017 року

LEGAL HOTLINE . 28 листопада 2017

УКРАЇНСЬКИЙ БІЗНЕС ОТРИМАЄ ІНСТРУМЕНТ ДЛЯ ПОШУКУ КЛІЄНТІВ ЗА КОРДОНОМ

ЗМІНЕНО ПРАВИЛА УЧАСТІ У КОНКУРСАХ НА ПРАВО ОРЕНДИ ДЕРЖАВНОГО МАЙНА

СПРОЩЕНО ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ ЗА ІМПОРТ ТОВАРІВ

ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ РЕАЛІЗАЦІЇ АРЕШТОВАНОГО МАЙНА

контакти

Катерина Манойленко

Керівник судової практики, Адвокат

УКРАЇНСЬКИЙ БІЗНЕС ОТРИМАЄ ІНСТРУМЕНТ ДЛЯ ПОШУКУ КЛІЄНТІВ ЗА КОРДОНОМ

21 листопада 2017 року Мінекономрозвитку запустило офіційний портал Програми ЄС по підтримці малого і середнього бізнесу в Україні, який називається COSME (Competiveness of Small and Medium Enterprises). Портал COSME містить інформацію щодо можливих шляхів обміну досвідом із бізнесом ЄС, а також потенційних шляхів виходу на нові ринки за межами України та можливостей доступу до фінансування з різних джерел. Крім цього, метою програми є вдосконалення пріоритетних сфер національної економіки (IT-сфера, туризм, галузі промисловості). Програма розрахована до 2020 року, бюджет програми – 2,3 млрд євро, а українські підприємці зможуть взяти участь у проектах програми на загальну суму 900 млн. євро.


ЗМІНЕНО ПРАВИЛА УЧАСТІ У КОНКУРСАХ НА ПРАВО ОРЕНДИ ДЕРЖАВНОГО МАЙНА

На засіданні Кабміну 22 листопада 2017 року було прийнято постанову № 886 «Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна», згідно із якою усі компанії, які мають намір взяти участь у конкурсі на право оренди державного майна, відтепер повинні вносити гарантійний внесок у розмірі не менше 6 місячних орендних плат. Цей платіж повертається усім, крім переможця конкурсу, якому він зараховується у разі укладення договору оренди в рахунок майбутніх платежів з орендної плати. У зв’язку із такими змінами компанії, які зареєструвалися для участі у конкурсі з метою формально перемогти, а потім відмовитися від підписання договору, втрачатимуть суму гарантійного внеску.


СПРОЩЕНО ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ ЗА ІМПОРТ ТОВАРІВ

23 листопада 2017 року набрала чинності постанова НБУ від 21 листопада 2017 року № 118 «Про внесення змін у деякі нормативно-правові акти НБУ», якою, серед іншого, скасовано вимогу щодо обов’язкового здійснення банками авансових платежів в іноземній валюті за імпорт товарів за зовнішньоекономічним договором, загальна вартість яких перевищує 5 млн. доларів США (в еквіваленті у гривнях) виключно з використанням акредитивної форми розрахунків. Тепер здійснювати авансові платежі у таких випадках можна буде і без використання акредитивів.


ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ РЕАЛІЗАЦІЇ АРЕШТОВАНОГО МАЙНА

24 листопада 2017 року вступив у дію наказ Мін’юсту від 14 листопада 2017 року № 3573/5 «Про внесення змін до Порядку реалізації арештованого майна», згідно із яким відтепер рухоме майно, яке підлягає реалізації, передається на зберігання організатору торгів не пізніше дня направлення відділом ДВС, приватним виконавцем заявки на реалізацію такого майна. Крім цього, Порядок доповнено положенням про те, що у разі якщо електронні торги з реалізації предмета іпотеки оголошено такими, що не відбулися, акт про реалізацію предмета іпотеки (у разі придбання іпотекодержателем предмета іпотеки за початковою ціною шляхом заліку своїх забезпечених вимог в рахунок ціни майна) видається на підставі протоколу, сформованого за результатами електронних торгів, що не відбулися.