icon_backward icon_backward

Новини законодавства від 27 листопада 2017 року

LEGAL HOTLINE . 27 грудня 2017

БІЗНЕС ЗАХИСТЯТЬ ВІД ТИСКУ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ

ВВОДИТЬСЯ В ДІЮ ЧЕРГОВИЙ ЕТАП СУДОВОЇ РЕФОРМИ

ВНЕСЕНО ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ОБЛІКУ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ ТА ЗБОРІВ

ДОЗВОЛЕНО НАДАВАТИ КОШТИ НА ВІДРЯДЖЕННЯ В ІНОЗЕМНІЙ ВАЛЮТІ

контакти

Катерина Цвєткова

Адвокат, Старший юрист

БІЗНЕС ЗАХИСТЯТЬ ВІД ТИСКУ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ

01 грудня 2017 року Президент України підписав проект Закону №7275 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами», який набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Законом передбачено здійснення повної фіксації процесуальних дій, зокрема, проведення обшуку, за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів. При цьому відео- та аудіозапис, проведений слідчим, прокурором під час здійснення обшуку, є невід’ємним додатком до протоколу. Крім того, стороні захисту надається право самостійно здійснювати фіксацію проведення обшуку за допомогою відеозапису.

Також забороняється тимчасове вилучення електронних інформаційних систем, мобільних терміналів систем зв’язку, крім прямо визначених законом випадків. У разі необхідності слідчий чи прокурор здійснює копіювання інформації, що міститься в інформаційних (автоматизованих) системах, телекомунікаційних системах, інформаційно-телекомунікаційних системах, із залученням спеціаліста.

ВВОДИТЬСЯ В ДІЮ ЧЕРГОВИЙ ЕТАП СУДОВОЇ РЕФОРМИ

Наступний етап судової реформи пов’язаний із початком роботи нового Верховного Суду та набранням чинності новими процесуальними кодексами.

30 листопада 2017 року Пленумом нового Верховного суду визначено дату початку роботи суду – 15 грудня 2017 року. З початком роботи нового Верховного Суду вищі спеціалізовані суди та Верховний Суд України будуть ліквідовані, а всі справи, які наразі перебувають на розгляді вищих судів, будуть передані до нового Верховного Суду.

Крім того, з 15 грудня 2017 року набуде чинності нове процесуальне законодавство, а отже, судові спори будуть розглядатися по-новому. Зокрема, запроваджується система електронного судочинства, встановлюється відповідальність за зловживання процесуальними правами, вводиться процедура врегулювання спорів за участю судді, обмежуються строки на подання доказів у справі тощо.

ВНЕСЕНО ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ОБЛІКУ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ ТА ЗБОРІВ

09 грудня 2017 року набуде чинності наказ Міністерства фінансів України від 06 жовтня 2017 року № 839 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів», який було опубліковано 28 листопада 2017 року.

Зокрема, даним наказом уточнено повноваження органів державної фіскальної служби; врегульовано порядок дій та обліку платників податків у разі неподання у строки та у випадках, передбачених Податковим кодексом України, заяв або документів для взяття на облік в контролюючих органах; уточнено порядок подання та заповнення повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП у разі створення відокремленого підрозділу юридичної особи з місцезнаходженням за межами України.

ДОЗВОЛЕНО НАДАВАТИ КОШТИ НА ВІДРЯДЖЕННЯ В ІНОЗЕМНІЙ ВАЛЮТІ

В рамках лібералізації операцій за поточними рахунками фізичних осіб в іноземній валюті НБУ дозволив перераховувати на рахунки фізичних осіб кошти в іноземній валюті для відрядження за кордон.

Постановою від 28 листопада 2017 року № 120 НБУ передбачив, що вимога щодо надходження коштів в іноземній валюті в межах України на поточний рахунок в іноземній валюті фізичної особи виключно шляхом переказу коштів з іншого власного рахунку або шляхом внесення готівки власником рахунку не поширюється на операції з зарахування коштів для забезпечення витрат працівника на відрядження за кордон. Постанова НБУ діє з 30 листопада 2017 року.