icon_backward icon_backward

Нововведення: Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо корпоративних договорів"

Події . 02 листопада 2017

23 березня 2017 року Верховною Радою України було прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо корпоративних договорів".

Завантажити
контакти

Максим Лебедєв

Керуючий юрист, Керівник практики корпоративного права, Адвокат

23 березня 2017 року Верховною Радою України було прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо корпоративних договорів". 03 квітня 2017 року даний Закон було направлено на підпис Президенту України, проте досі жодної інформації про підписання Закону резидентом не оприлюднювалося і, відповідно, Закон офіційно досі не опублікований.

Враховуючи те, що цей Закон є досить прогресивним та запроваджує нові інструменти для бізнесу, GOLAW направила запити на адресу Верховної Ради України та Адміністрації Президента України з метою з'ясування подальшої долі Закону. З офіційними відповідями компетентних органів Ви можете
ознайомитися у вкладеннях pdf.

Нововведення

Нагадаємо, що Закон, cеред іншого, запроваджує такі можливості:

  • Учасники та акціонери отримають можливість заздалегідь домовитись про порядок голосування за загальних зборах щодо окремих питань порядку денного.
  • Корпоративним договором може бути передбачений обов’язок сторін придбати або продати корпоративні права за заздалегідь визначеною ціною за умови настання передбачених договором обставин.
  • Сторона корпоративного договору може бути зобов’язана утримуватися від продажу корпоративних прав до настання визначених у договорі обставин («Lock-Up Period»).
  • Стороною корпоративного договору можуть бути кредитори товариства. Укладення договору з власниками корпоративних прав боржника даватиме змогу кредиторам ефективно контролювати діяльність товариства шляхом контролю над рішеннями загальних зборів, господарською діяльністю боржника.
  • Учасник може видати безвідкличну довіреність з корпоративних прав.
  • Корпоративний договір може передбачати способи забезпечення виконання зобов’язань сторін. Наприклад, учасник або акціонер, який не виконує зобов’язань за корпоративним договором, може бути зобов’язаний сплатити штраф на користь іншої сторони договору.