Новини

01.06.2017 Вихідний не рахується: платникам податків продовжено строки оскарження податкового рішення

У березні 2017 року Вищим адміністративним судом України (далі – ВАСУ) було прийнято дві ухвали, якими встановлено позитивну для платників податків практику щодо використання граничних строків при поданні скарги на вимогу про сплату єдиного внеску та при сплаті податкових зобов’язань.

29.05.2017 Третейське застереження зберігає свою юридичну силу у випадку, коли основний договір розірвано сторонами - ВГСУ

Третейська угода нерозривно пов'язана з основними правовідносинами між сторонами і розповсюджує свою силу тільки на спори, які виникли чи можуть виникнути з основних правовідносин.

Архів новин

Статті

06.10.2016 Де інвестору шукати справедливість?

Автор: Наталія Мисник
Джерело: Юрист&Закон, №36
Текст доступний російською мовою

Архів статей

Події

28.07.2015 Анжеліка Сицько виступить на семінарі з податкових спорів

Анжеліка Сицько, партнер, керівник практики кримінального права ЮФ «Гвоздій та Оберкович, виступить на семінарі «Податкові спори 2015. Перевірки. Нове в судовій практиці ВСУ, ВАСУ.»

Архів подій

Огляд новин законодавства від 21 вересня 2016 року

21.09.2016

 ОРГАНІЧНА ПРОДУКЦІЯ ВИРОБЛЯТИМЕТЬСЯ ПО-НОВОМУ

16 вересня  2016 року набрала чинності постанова КМУ № 587, якою  встановлено вимоги до виробництва органічної продукції (сировини) рослинного походження та агротехнологічні особливості під час її виробництва.

В документі чітко зазначено, що основою виробництва органічної продукції є виключення з технологічного процесу її виробництва застосування хімічних добрив, пестицидів, генетично модифікованих організмів і їх похідних та продуктів, вироблених з генетично модифікованих організмів, консервантів. Детально визначені обов`язки виробників в процесі виробництва органічної продукції.

ЗАТВЕРДЖЕНО ПЕРЕЛІК ТОВАРІВ І БІРЖ ДЛЯ КОНТРОЛЮ ЗА ТРАНСФЕРТНИМ ЦІНОУТВОРЕННЯМ

КМУ затвердив перелік товарів, що мають біржове котирування та світових товарних бірж для встановлення відповідності умов контрольованих операцій принципу "витягнутої руки".

Зазначений перелік затверджено відповідно до пп. 39.2.1.3 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу України.

Ознайомитися із вказаним переліком можна за посиланням: http://www.kmu.gov.ua/document/249311169/P0616.doc

УДОСКОНАЛЕНО ПРОЦЕДУРУ  ОДЕРЖАННЯ ФЕРМЕРСЬКИМИ ГОСПОДАРСТВАМИ ДЕРЖАВНОЇ ПІДТРИМКИ

Уряд покращив механізм використання коштів, спрямованих на фінансову підтримку фермерських господарств - переможців конкурсу.

Зокрема, удосконалюється процедура проведення відбору переможців конкурсу; збільшується гранична сума фінансової підтримки фермерських господарств на поворотній основі до 500 тис. грн.

Також розширюється коло напрямів надання фінансової підтримки та встановлюються пріоритети, за якими буде надаватись перевага при визначенні переможців конкурсного відбору (членство у сільськогосподарському обслуговуючому кооперативі; провадження діяльності з вирощування та розведення великої рогатої худоби; обробіток земельних ділянок площею не більше 500 га; закладення молодих плодово-ягідних та виноградних насаджень; перехід до виробництва органічної продукції (сировини).

ОБЛІКОВА СТАВКА НБУ ЗНИЖЕНА ДО 15%

Правління НБУ прийняло рішення про зниження облікової ставки до 15% річних з 16 вересня 2016 року.

Нагадаємо, що з 29 липня 2016 року облікова ставка НБУ становила 15,5%.

ЗМІНЕНО ГРОШОВО-КРЕДИТНЕ ТА ВАЛЮТНЕ РЕГУЛЮВАННЯ

14 вересня 2016 року НБУ прийнято постанову № 386, якою передбачено пом'якшення деяких адміністративних обмежень, запроваджених у 2014-2015 роках для стабілізації ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках:

 

- Дія вимоги щодо продажу 65% валютної виручки продовжена до 15 грудня 2016 року,

- Розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів і далі повинні здійснюватися у строк, що не перевищує 120 календарних днів,

- Уповноваженим банкам заборонено знімати з контролю експортні операції клієнтів на підставі документів про припинення зобов’язань зарахуванням зустрічних однорідних вимог,

- Дозволено здійснювати операції з продажу готівкової іноземної валюти або банківських металів одній особі в один операційний (робочий) день у сумі, що не перевищує в еквіваленті 12 000 гривень у межах однієї банківської установи,

- За дорученням фізичних осіб за межі України здійснюються перекази іноземної валюти за поточними валютними неторговельними операціями:

·       без підтвердних документів з поточного рахунку в іноземній валюті або без його відкриття - на суму, що в еквіваленті не перевищує 15 000 гривень в один операційний (робочий) день.

·       на підставі підтвердних документів з поточного рахунку в іноземній валюті - на суму, що в еквіваленті перевищує 15 000 гривень, але не більше ніж 150 000 гривень на місяць.

- Уповноважені банки зобов'язані обмежити видачу (отримання) готівкових коштів в іноземній валюті або банківських металів з поточних і депозитних рахунків клієнтів через каси та банкомати в межах до 250 000 гривень на добу на одного клієнта в еквіваленті за офіційним курсом Національного банку України,

- Компанії-резиденти, які отримали від нерезидентів кредити або позики, можуть купувати іноземну валюту для погашення такої заборгованості навіть за наявності на їх рахунках власних коштів в іноземній валюті на суму понад 25 тис. дол. США.

Фізичними особам забороняється здійснювати операції в готівковій формі на підставі індивідуальних ліцензій Нацбанку. Заборона не поширюється на операції, що здійснюються на підставі індивідуальних ліцензій Нацбанку, виданих до набрання чинності вищезазначеною постановою, тощо.

Зазначені обмеження діють з 15 вересня 2016 року до 15 грудня 2016 року включно.