Архів новин

Про нашу фiрму за 1,5 хв.

playvideo.jpg Дивитись

Статті

06.10.2016 Де інвестору шукати справедливість?

Автор: Наталія Мисник
Джерело: Юрист&Закон, №36
Текст доступний російською мовою

Архів статей

Будьте поінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої фірми, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Підписатися

Третейське застереження зберігає свою юридичну силу у випадку, коли основний договір розірвано сторонами - ВГСУ

29.05.2017

Третейська угода нерозривно пов'язана з основними правовідносинами між сторонами і розповсюджує свою силу тільки на спори, які виникли чи можуть виникнути з основних правовідносин.

Разом з тим, за своєю природою вона суттєво відрізняється від основних матеріальних правовідносин і набуває автономного характеру. Тобто, фактично укладаючи один договір, юридично сторони укладають два: основний договір матеріально-правового характеру і третейську угоду у формі застереження. Прямим наслідком автономності є те, що дійсність основного договору не впливає на дійсність третейської угоди. Третейське застереження зберігає юридичну силу, зокрема, і у випадку, коли основний договір був розірваний сторонами.

Тобто, уклавши третейське застереження, сторона реалізує своє волевиявлення на звернення до третейського суду і повинна виконувати власні обов'язки, які випливають з третейського застереження.

У розглянутій судом справі проблемним питанням стало визначення можливості передати судовий спір на розгляд третейського суду та припинити провадження на підставі пункту 5 частини першої статті 80 ГПК після того, як основний договір було розірвано в односторонньому порядку.

Судом касаційної інстанції було наголошено на обов’язку суду припинити провадження, якщо відповідач наполягає на вирішенні спору саме третейським судом і третейське застереження є дійсним.

Зазначені висновки були зроблені Вищим господарським судом України у постанові від 03 травня 2017 року у справі № 923/934/16.

Із повним текстом рішення можна ознайомитись за гіперпосиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/66295141
До списку новин