icon_backward icon_backward

Новини законодавства 25/01/2018

LEGAL HOTLINE . 25 січня 2018

Прийнято ЗУ «Про приватизацію державного та комунального майна»

Кабмін скасував дію технічного регламенту з екологічного маркування

Встановлені критерії відшкодування роботодавцям витрат на профпідготовку працівників

Затверджено єдиний список товарів подвійного використання

Оновлено перелік лікарських засобів, які не можна рекламувати

контакти

Катерина Цвєткова

Адвокат, Старший юрист

ПРИЙНЯТО ЗАКОН ПРО ПРИВАТИЗАЦІЮ ДЕРЖАВНОГО ТА КОМУНАЛЬНОГО МАЙНА

18.01.2018 року парламент прийняв законопроект №7066 «Про приватизацію державного та комунального майна», покликаний спростити процедуру приватизації, зробити її більш відкритою та прозорою.

Об’єкти приватизації поділено на об’єкти малої приватизації (єдині майнові комплекси державних і комунальних підприємств, корпоративні права держави у господарських товариствах, об’єкти незавершеного будівництва та інші окреме майно) та об’єкти великої приватизації (єдині майнові комплекси та корпоративні права держави, загальна вартість яких за останній звітний рік становить більше 250 мільйонів гривень).

Об’єкти малої приватизації продаватимуться виключно на електронних аукціонах. Продаж об’єктів великої приватизації буде відбуватись на аукціоні із залученням на конкурсних засадах радників, на яких покладаються обов’язки щодо проведення аудиту показників діяльності об’єктів приватизації, розробки фінансової моделі, визначення стартової ціни та пошуку потенційних інвесторів.

З метою захисту прав інвесторів Закон передбачає можливість вирішення спорів між продавцем та покупцем у міжнародному комерційному арбітражному суді.
Також Законом встановлено, що покупцями об’єктів приватизації не можуть бути юридичні особи, в яких держава-агресор має істотну участь, та особи, які перебувають під контролем таких юридичних осіб; фізичні та юридичні особи, щодо яких встановлено санкції; юридичні особи, інформація про бенефіціарних власників яких не розкрита тощо.

Наразі очікується підписання Закону Президентом України.

КАБМІН СКАСУВАВ ДІЮ ТЕХНІЧНОГО РЕГЛАМЕНТУ З ЕКОЛОГІЧНОГО МАРКУВАННЯ

Постановою Кабміну від 11.01.2018 року №3 скасовано Технічний регламент з екологічного маркування, затверджений Постановою Кабміну від 18.01.2011 року №529.

Зазначений регламент встановлював вимоги щодо присвоєння і застосування необов'язкового (добровільного) екологічного маркування товарів та послуг в Україні.

Технічний регламент з екологічного маркування було скасовано у зв’язку з невідповідністю ст. 24 Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності», відповідно до якої добровільна оцінка відповідності продукції проводиться без застосування технічних регламентів та здійснюється на добровільних засадах, в будь-яких формах та на відповідність будь-яким заявленим вимогам.

Постанова Кабміну вступить в силу з дати її опублікування.

ВСТАНОВЛЕНІ КРИТЕРІЇ ВІДШКОДУВАННЯ РОБОТОДАВЦЯМ ВИТРАТ НА ПРОФПІДГОТОВКУ ПРАЦІВНИКІВ

Постановою Кабміну від 11.01.2018 року №11 затверджено Критерії оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на професійну підготовку працівників.

До категорій отримувачів державної допомоги на професійну підготовку відносяться суб'єкти господарювання, що провадять діяльність у будь-якій галузі.
Витратами на професійну підготовку працівників є: витрати викладацького персоналу і працівників, які проходять професійну підготовку (витрати на проїзд, придбання навчальних та інших матеріалів тощо); витрати на надання консультаційних послуг, пов’язаних з професійною підготовкою; витрати на оплату праці працівників за час, протягом якого вони проходять професійну підготовку; адміністративні, накладні та інші непрямі витрати за час, протягом якого працівники проходять професійну підготовку.

Критеріями, зокрема, встановлюється, що максимальний розмір відшкодування суб’єктам господарювання витрат на професійну підготовку (перепідготовку) працівників становить не більш як 50% розміру таких витрат.

ЗАТВЕРДЖЕНО ЄДИНИЙ СПИСОК ТОВАРІВ ПОДВІЙНОГО ВИКОРИСТАННЯ

Контроль за міжнародними передачами товарів подвійного використання здійснюється відповідно до Закону України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання», спрямованого на запобігання розповсюдженню зброї масового знищення, засобів її доставки та звичайних озброєнь.

Раніше перелік товарів подвійного використання складався із окремих списків товарів, що можуть бути використані у створенні звичайних видів озброєнь, військової чи спеціальної техніки, ракетної, ядерної, хімічної, бактеріологічної зброї. Постановою від 11.01.2018 року №1 Кабмін затвердив єдиний список товарів подвійного використання, створений на основі відповідного списку ЄС.

Передбачається, що введення єдиного списку товарів подвійного використання спростить доступ для експортерів відповідних товарів на ринок ЄС. Зміни вступають в силу з 19.04.2018 року.

ОНОВЛЕНО ПЕРЕЛІК ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ, ЯКІ НЕ МОЖНА РЕКЛАМУВАТИ

Наказом МОЗ № 1408 від 14.11.2017 року, який набув чинності 16.01.2018 року, були внесені зміни до Переліку лікарських засобів, заборонених до рекламування, які відпускаються без рецепта. Оновлений перелік містить, в основному, ліки від застуди та знеболювальні препарати.

Рекламодавці та виробники реклами, винні у розповсюдженні реклами лікарських засобів, що внесені до переліку безрецептурних лікарських засобів, несуть відповідальність за порушення законодавства про рекламу у вигляді штрафу в розмірі 5-кратної вартості розповсюдженої реклами.

Дякуємо

ми з вами зв'яжемося найближчим часом.

Дякуємо за Ваш інтерес!

Для завершення реєстрації Вам потрібно перейти за посиланням, в електронному листі.

Thank you

We will contact you shortly.

Thank you for your interest!

Please check your email to activate your subscription.