icon_backward icon_backward

Новини законодавства 30/01/2018

LEGAL HOTLINE . 30 січня 2018

Оновлено процедуру видачі сертифіката EUR.1

Облікову ставку підвищено до 16%

Зміни у сфері державних закупівель

Нові правила формування реєстру великих платників податків

контакти

Максим Лебедєв

Керуючий юрист, Керівник практики корпоративного права, Адвокат

ОНОВЛЕНО ПРОЦЕДУРУ ВИДАЧІ СЕРТИФІКАТА EUR.1

Мінфін визначив процедуру заповнення та видачі митницею сертифіката EUR.1, який підтверджує статус преференційного походження товару. Порядок розроблено відповідно до норм "Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони" від 16 вересня 2014 року № 1678-VII.

Рішення про видачу або відмову у видачі сертифіката приймається у найкоротші терміни, але протягом не більше 8 робочих годин після реєстрації заяви митниці. Порядок заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення (походженням) товару EUR.1 затверджений наказом Міністерства фінансів України від 20 листопада 2017 року № 950, який почав діяти з 23 січня 2018 року.

Відповідно Порядки заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення товару EUR.1, затверджені наказами Міністерства фінансів України № 40, № 652 і № 1142 втратили чинність.


ОБЛІКОВУ СТАВКУ ПІДВИЩЕНО ДО 16%

Правління НБУ прийняло рішення підвищити облікову ставку до 16% річних з 26 січня 2018 року.

Підвищення облікової ставки затверджено рішенням Правління НБУ від 25 січня 2018 року № 43-рш "Про розмір облікової ставки".


ЗМІНИ У СФЕРІ ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ

24 січня 2018 року Президент підписав Закон про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законів України щодо здійснення моніторингу закупівель (надалі – "Закон").

Закон був прийнятий 21 грудня і передбачає посилений контроль на всіх стадіях закупівлі.

Регулярний моніторинг закупівель буде здійснювати Державна аудиторська служба. Рішення про моніторинг закупівлі буде прийматися при наявності відомостей автоматичної системи ризик-індикаторів; при надходженні інформації від органів влади; у разі публікацій у ЗМІ про ознаки порушення; при самостійному виявленні порушень співробітниками служби. Моніторинг замість "наглядової функції" стане "попереднім контролем", під час якого замовнику повідомлять про порушення.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.


НОВІ ПРАВИЛА ФОРМУВАННЯ РЕЄСТРУ ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ

23 січня набрали чинності зміни до Порядку формування Реєстру великих платників податків (надалі – "Реєстр"), затверджені наказом Мінфіну від 6 грудня 2017 року № 1003.

Відповідно до цих змін відбір платників податків для включення до Реєстру на наступний календарний рік тепер здійснюється на підставі аналізу інформації про сумарні обсяги доходів від усіх видів діяльності платника податків та суми сплачених до Державного бюджету податків за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали. Дана інформація буде надаватися структурному підрозділу ДФС, за яким закріплена функція супроводу Реєстру, до 27 серпня поточного року.

Повідомлення про включення платника податків до Реєстру, а також рішення ДФС про зміну основного місця обліку та переведення на облік у Офіс великих платників податків ДФС можуть бути відправлені на паперовому носії поштовим відправленням або на електронну пошту (з якої було відправлено останню податкова звітність платника) з використанням ЕЦП.

Дякуємо

ми з вами зв'яжемося найближчим часом.

Дякуємо за Ваш інтерес!

Для завершення реєстрації Вам потрібно перейти за посиланням, в електронному листі.

Thank you

We will contact you shortly.

Thank you for your interest!

Please check your email to activate your subscription.