icon_backward icon_backward

Новини законодавства від 9 серпня 2017 року

LEGAL HOTLINE . 09 серпня 2017

З 1 СЕРПНЯ ДІЄ УГОДА ПРО ВІЛЬНУ ТОРГІВЛЮ З КАНАДОЮ

НАЦБАНК ПОМ’ЯКШИВ ВАЛЮТНЕ РЕГУЛЮВАННЯ

ОНОВЛЕНО ПЕРЕЛІК ОПЕРАЦІЙ, ЯКІ НЕ Є ОБ’ЄКТОМ ОПОДАТКУВАННЯ ПДВ

ЗАПРОПОНОВАНО ПРОДАВАТИ ЗЕМЛІ ПО-НОВОМУ

ПЛАНУЄТЬСЯ ЗАКРІПИТИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ РОБОТОДАВЦЯ ЗА ЗАТРИМКУ ВИПЛАТИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

ПРОПОНУЄТЬСЯ ВИКОРИСТОВУВАТИ МЕХАНІЗМ «ЄДИНОГО ВІКНА» ДЛЯ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ

контакти

Катерина Цвєткова

Адвокат, Старший юрист

З 1 СЕРПНЯ ДІЄ УГОДА ПРО ВІЛЬНУ ТОРГІВЛЮ З КАНАДОЮ

Зона вільної торгівлі між Україною та Канадою передбачає скасування 98% тарифів для українських товарів, що експортуються до Канади. Угода регулює взаємовідносини між експортерами обох країн в частині визначення походження товарів, сприяння торгівлі, праці, державних закупівель, питань інтелектуальної власності, порядку вирішення спорів, санітарних та фітосанітарних заходів тощо. Перелік товарів, на які розповсюджується нульова тарифна ставка, містяться у Тарифному графіку Канади та України, що є частиною Угоди.


НАЦБАНК ПОМ’ЯКШИВ ВАЛЮТНЕ РЕГУЛЮВАННЯ

Постановою Правління НБУ від 03.08.2017 року № 74 уточнено умови купівлі валюти резидентами для здійснення розрахунків з нерезидентами за імпорт товарів або послуг, який здійснюється без їх увезення із-за кордону на територію України. Відтепер клієнти-резиденти зможуть купувати валюту не лише у тому випадку, коли така продукція (послуги) використовується для власного споживання за межами України, а й для використання її поза межами України на підставі укладених договорів.

Крім того, Національний банк підвищив розмір дозволеного сальдо купівлі-продажу банками іноземних валют та банківських металів протягом одного робочого дня з 0.5% до 1.0% від розміру регулятивного капіталу.


ОНОВЛЕНО ПЕРЕЛІК ОПЕРАЦІЙ, ЯКІ НЕ Є ОБ’ЄКТОМ ОПОДАТКУВАННЯ ПДВ

Згідно з постановою Правління НБУ від 01.08.2017 року № 73 до видів операцій з розрахунково-касового обслуговування (РКО), що не оподатковуються податком на додану вартість, відносяться:

 • відкриття/закриття рахунків клієнтів банків (фізичних та юридичних осіб) у національній та іноземній валютах;
 • документарне оформлення чи підтвердження розрахунків клієнтів;
 • проведення розрахунків клієнтів;
 • операції, що забезпечують виконання розрахунків або є їх складовою частиною;
 • операції з касового обслуговування клієнтів;
 • операції зі спеціальними платіжними засобами;
 • операції з векселями;
 • операції з електронними грошима.

Оновлений перелік дозволить банкам коректно відносити окремі операції до таких, що належать до послуг із РКО та не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість.


ЗАПРОПОНОВАНО ПРОДАВАТИ ЗЕМЛІ ПО-НОВОМУ

Зареєстрований в парламенті законопроект № 6725-1 від 26.07.2017 року передбачає такі нововведення щодо порядку продажу землі:

 • продаж земель державної та комунальної власності або прав на них, окрім земель сільськогосподарського призначення, здійснюється на земельних торгах, які можуть проводитись у формі електронних торгів;
 • продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної чи комунальної власності або прав на них здійснюється виключно за процедурою земельних торгів в три етапи: місцевий, обласний та державний;
 • учасниками земельних торгів можуть бути фізичні особи-підприємці, основним видом діяльності яких є сільське господарство, а юридичні особи, що планують придбати ділянку, повинні мати статус сільськогосподарського товаровиробника. При цьому місце реєстрації всіх учасників торгів повинно бути в межах тієї територіальної одиниці, де знаходиться земельна ділянка. Наслідком невідповідності учасників вимогам є недопущення до участі у торгах.


ПЛАНУЄТЬСЯ ЗАКРІПИТИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ РОБОТОДАВЦЯ ЗА ЗАТРИМКУ ВИПЛАТИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

Законопроектом № 7002 від 25.07.2017 року передбачено, що у випадку порушення встановлених законодавством або колективним договором строків виплати заробітної плати працівнику сплачується компенсація та пеня у розмірі 0,2 відсотка неотриманої суми заборгованості з доходу за кожний день затримки відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати».

У разі затримки виплати заробітної плати та інших сум, належних працівникові, на термін більше 15 днів працівник має право, попередивши про це роботодавця в письмовій формі, тимчасово припинити виконання роботи на весь період до виплати затриманої суми. Роботодавець зобов’язується виплатити такому працівникові компенсацію у розмірі середньоденної заробітної плати за кожен день припинення виконання роботи.

При цьому тимчасове припинення працівником виконання роботи не може бути підставою для відсторонення працівника від роботи або його звільнення з ініціативи роботодавця.


ПРОПОНУЄТЬСЯ ВИКОРИСТОВУВАТИ МЕХАНІЗМ «ЄДИНОГО ВІКНА» ДЛЯ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ

Законопроектом від 28.07.2017 року № 7010 планується впровадити процедуру подачі документів для митного оформлення товарів за методом «єдиного вікна», що буде забезпечувати повноцінний обмін інформацією між декларантами, органами доходів і зборів, а також іншими органами, що здійснюють контрольну діяльність під час переміщення товарів, транспортних засобів через кордон. Відскановані копії документів, що подаватимуться декларантами, повинні бути посвідчені електронним цифровим підписом.

Дякуємо

ми з вами зв'яжемося найближчим часом.

Дякуємо за Ваш інтерес!

Для завершення реєстрації Вам потрібно перейти за посиланням, в електронному листі.

Thank you

We will contact you shortly.

Thank you for your interest!

Please check your email to activate your subscription.