icon_backward icon_backward

Новини законодавства від 6 липня 2017

LEGAL HOTLINE . 06 липня 2017

СПРОЩУЄТЬСЯ ДОСТУП УКРАЇНСЬКОГО БІЗНЕСУ ДО РІНКУ ЄС
УГОДА ПРО ВІЛЬНУ ТОРГІВЛЮ МІЖ КАНАДОЮ ТА УКРАЇНОЮ ВСТУПИТЬ В СИЛУ З 1 СЕРПНЯ
СКАСОВУЄТЬСЯ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН НА ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА ПАЛАТА УКРАЇНИ МОЖЕ ВИЗНАТИ КІБЕРАТАКУ ФОРС-МАЖОРОМ

СПРОЩУЄТЬСЯ ДОСТУП УКРАЇНСЬКОГО БІЗНЕСУ ДО РІНКУ ЄС

28 червня 2017 року Рада ЄС схвалила надання тимчасових торгових преференцій для імпорту в ЄС української аграрної та харчової продукції строком на 3 роки.

Відповідне рішення вступить в силу восени 2017 року, після його офіційного опублікування. За нульовою ставкою будуть імпортуватись до країн ЄС український мед, перероблені томати, виноградний сік, деякі зернові культури та злакові крупи відповідно до встановлених квот.

Також передбачається повне зняття імпортного мита на український одяг, алюміній, добрива, барвники, пігменти та інші фарбувальні речовини, обладнання для телебачення та звукозапису.


УГОДА ПРО ВІЛЬНУ ТОРГІВЛЮ МІЖ КАНАДОЮ ТА УКРАЇНОЮ ВСТУПИТЬ В СИЛУ З 1 СЕРПНЯ

В Мінекономрозвитку підтвердили, що ратифікована Угода про вільну торгівлю між Канадою та Україною вступить в силу з 1 серпня 2017 року.

Угода передбачає асиметричність тарифних зобов’язань: для українських товарів, що експортуються до Канади, одразу скасовується 98% тарифів, для канадських товарів - 72% тарифів.

Також Угода дозволяє компаніям отримати пільговий доступ до участі у державних закупівлях на урядовому рівні обох країн.

Передбачається, що звільнення українських товарів від мита сприятиме виходу на канадський ринок, передусім, експортерів сільськогосподарської продукції, продукції хімічної та легкої промисловості, машинобудування.


СКАСОВУЄТЬСЯ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН НА ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ

Постановою Кабінету Міністрів України від 7 червня 2017 року № 394, яка набула чинності 1 липня 2017 року, скасовано державне цінове регулювання на ряд товарів та послуг.

Відповідно до вказаної постанови Уряду, держава більше не буде контролювати: преміальні торгові надбавки до оптових цін виробників на борошно, макаронні вироби, крупи, цукор, горіхи, свинину, м'ясо птиці, варені ковбаси, молоко, сир, сметану, вершкове масло, соняшникове масло, курячі яйця; граничний рівень рентабельності та торгових надбавок на дитяче харчування; граничний розмір плати за послуги, що надаються в торгових об'єктах, на ринках з продажу продуктів харчування та непродовольчих товарів; граничний рівень цін, нормативів рентабельності за надання в оренду торгівельних приміщень, торгово-технологічного та холодильного обладнання в торгових об'єктах, на ринках продажу продовольчих та непродовольчих товарів.

Також скасовано зобов'язання виробників продовольчих товарів подавати у Держспоживслужбу обґрунтування змін у оптово-відпускних цінах на продукцію.

Зміни покликані знизити адміністративне навантаження на бізнес, сприяти розвитку конкуренції та дерегуляції у сфері ціноутворення.


ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА ПАЛАТА УКРАЇНИ МОЖЕ ВИЗНАТИ КІБЕРАТАКУ ФОРС-МАЖОРОМ

Через несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерних мереж 27 червня 2017 року деякі підприємці не змогли своєчасно виконати зобов’язання перед бюджетом (відзвітувати перед ДФС, здійснити відповідні податкові платежі) та за договорами (контрактами).

Торгово-промислова палата України рекомендує підприємцям, які постраждали від кібератаки, звернутися до Департаменту Кіберполіції Національної поліції України для отримання довідки про подачу та реєстрацію заяви про злочин. Саме на підставі вказаного документу ТПП України готова засвідчити факт настання форс-мажорних обставин.

ТПП України, в свою чергу, вже звернулася до Кіберполіції з проханням надати офіційне підтвердження термінів (дат початку та закінчення) здійснення кібератаки на корпоративні мережі та мережі органів влади.

Дякуємо

ми з вами зв'яжемося найближчим часом.

Дякуємо за Ваш інтерес!

Для завершення реєстрації Вам потрібно перейти за посиланням, в електронному листі.

Thank you

We will contact you shortly.

Thank you for your interest!

Please check your email to activate your subscription.