Альтернативна енергетика

Триває обговорення законопроектів про впровадження «зелених» аукціонів для виробників електроенергії з альтернативних джерел енергії

22 та 28 серпня 2018 року в рамках обговорення законопроектів у сфері альтернативної енергетики відбулися зустрічі Робочої Групи з напрацювання ключових положень нової системи підтримки відновлювальної енергетики.
У зустрічі взяли участь близько 50 учасників, серед яких представники Міненерговугілля, Держенергоефективності, ДП «Енергоринок», ДТЕК, World Bank, IFC та інші.
Більшість із учасників запропонували збільшити строк дії PPA до 20 років, а також дійшли згоди щодо необхідності запровадження аукціонів на пониження із мінімальним порогом допуску. Для запровадження порогів допуску, серед іншого, було запропоновано поділити усіх виробників електроенергії на три категорії:

  1. Приватні домогосподарства — мають право на зелений тариф та отримують додаткову підтримку від держави у вигляді спрощеної процедури оформлення документів
  2. Малі виробники — представлені СЕС до 10 МВт та ВЕС до 20 МВт. Мають право на зелений тариф, водночас можуть брати участь у аукціонах.
  3. Решта виробників — обов’язково приймають участь в аукціонах. При цьому запропоновано розділяти окремі види аукціонів для ВЕС і для СЕС.

Крім цього, учасниками запропоновано встановити дату запровадження аукціонів – 01 січня 2020 року, а також визначити, що до 01 липня 2019 року за СЕС потужністю до 10 МВт та ВЕС потужністю до 20 МВт залишається право підписувати PPA з метою отримання «зеленого» тарифу. Також учасники обговорили необхідність проведення одного або декількох пілотних аукціонів.
Серед іншого, учасники також обговорили принципи формування квот державної підтримки аукціонів та запропонували встановлювати такі квоти один раз на 5 років, а не на рік як це передбачено зараз відповідним законопроектом.
Також учасники робочої групи погодилися із пропозиціями Біоенергетичної асоціації України щодо оптимізації «зелених» тарифів для біомаси та біогазу в залежності від потужності та виду біомаси, а також щодо необхідності запровадження окремого стимулювання для проектів з біомаси та біогазу з метою їх популяризації та сприяння їх рентабельності та привабливості для бізнесу.

НКРЕКП оновила на Єдиному державному порталі адміністративних послуг інформацію, необхідну для отримання ліцензії

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України оновила інформацію на Єдиному державному порталі адміністративних послуг, яка містить всю інформацію, необхідну для отримання ліцензії, зокрема:

 

  • перелік видів діяльності, що підлягає ліцензуванню НКРЕКП;
  • перелік документів, що мають надаватися для отримання ліцензії;
  • електронні форми заяв та інших документів, необхідних для отримання адміністративних послуг, зразки їх заповнення;
  • розмір плати за видачу ліцензії;
  • підстави для відмови у видачі ліцензії;
  • нормативно-правові акти, якими регулюється ліцензування.

Із сторінкою НКРЕКП на Єдиному державному порталі адміністративних послуг можливо ознайомитись за адресою: http://www.my.gov.ua/info/department/1545/details.
На даний час НКРЕКП працює над питанням надання можливості з вересня цього року подачі до Регулятора документів для отримання ліцензії, інформації про зміни даних, які були зазначені в документах, що додавалися до заяви про отримання ліцензії, та звітності в електронному вигляді не виходячи з дому чи офісу, авторизувавшись за ЕЦП (електронним цифровим підписом).
Повний текст новини: http://www.nerc.gov.ua/index.php?news=7767

 

В Україні на 38% зросло виробництво “зеленої” електроенергії

Вітрові, сонячні електростанції та станції на біомасі та біогазі за шість місяців 2018 року згенерували 1,226 млрд кВт∙год. Про це повідомляє Міністерство енергетики та вугільної промисловості України.

Станції виробили на 339,1 млн кВт∙год більше “зеленої” електроенергії, ніж за аналогічний період минулого року.

Так, у 2018 році встановлена потужність станцій на відновлюваних джерелах енергії (ВДЕ) зросла на 16,3% – з 1374,7 МВт до 1642,4 МВт. Збільшити потужність альтернативних джерел енергії вдалось за рахунок будівництва нових станцій. За перші півроку в Україні ввели в експлуатацію 50,350 МВт нових вітроелектростанцій, 5,12 МВт станцій на біомасі і 6,55 МВт на біогазі, 1,034 МВт гідроелектростанцій. Традиційно найшвидше будують сонячні електростанції: за півроку з’явилось 205,65 МВт нових СЕС.
Повний текст новини: http://ua-energy.org/uk/posts/v-ukraini-na-38-vyro…

Електростанції будуть інформувати про свої викиди забруднюючих речовин

Відповідний проект постанови комісія затвердила 27 липня, і приймає пропозиції до 4 вересня.

Регулятор пропонує публікувати інформацію про викиди в тоннах та тоннах на 1 кВт•г: азот оксиду, аміак, ангідрид сірчистий, ацетон, бенз(о)пірен, бутилацетат, п’ятиокис ванадію, хлористий водень, оксид вуглецю, двоокис вуглецю, вуглеводень, газоподібні фтористі сполуки, твердиі речовини, сполуки кадмію, марганець та його сполуки, нікель та його сполуки, озон, ртуть та її сполуки, свинець та його сполуки, сірководень, сірковуглець, спирт н-бутиловий, стирол, фенол, формальдегід, хром та його сполуки.

Також електростанції будуть зобов’язані публікувати інформацію про забруднення води: азотом амонійним, органічними речовинами (за показниками біохімічного споживання кисню (БСК 5), завислими речовинами, нафтопродуктами, нітратами, нітритами, сульфатами, фосфатами і хлоридами.
Крім цього, пропонується зобов’язати станції інформувати про частки джерел енергії, які використовувались для виробництва електроенергії.
Така вимога регулятора зумовлена новим законом “Про ринок електроенергії”, згідно з яким виробники електроенергії повинні публікувати на своєму веб-сайті інформацію про частку кожного джерела енергії, використаного для виробництва електричної енергії, та про вплив на навколишнє природне середовище, спричинений виробництвом електричної енергії.
Повний текст новини: http://ua-energy.org/uk/posts/elektrostantsii-budu…

Практично всі оператори системи розподілу вже завершили процес відокремлення електропостачальників на закріпленій за ними території

Як зазначається у повідомленні на веб-сайті НКРЕКП від 17 серпня 2018 року, станом на 01 серпня 2018 року на виконання вимоги Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про ринок електричної енергії» вертикально інтегрованими суб’єктами господарювання було створено відповідні суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії з постачання електричної енергії споживачу, відповідно до вимог постанови НКРЕКП від 27.12.2017 № 1469, та які упродовж наступних двох років виконуватимуть функції постачальника універсальних послуг на закріпленій території.

Закріпленою територією визначається область, міста Київ та Севастополь, Автономна Республіка Крим, на якій до відокремлення провадив свою діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом відповідний вертикально інтегрований суб’єкт господарювання.

Разом з цим, на сьогодні не здійснено заходів з відокремлення такими вертикально інтегрованими суб’єктами господарювання як: ПАТ «ЧЕРКАСИОБЛЕНЕРГО», ПАТ «ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ «СЕВАСТОПОЛЬЕНЕРГО», ПАТ «ДТЕК КРИМЕНЕРГО».
Повний текст новини: http://www.nerc.gov.ua/?news=7842

Норвезька компанія NBT планує спорудити в Україні ВЕС потужністю 250-330 МВт

Загальна вартість будівництва оцінюється в 369 млн євро, з яких 150 млн євро заплановано отримати від ЄБРР, а другу половину – синдикувати з інших джерел.

Спорудження ВЕС планується на базі вже існуючої у Херсонській області невеликої ВЕС потужністю майже 3 МВт, якою зараз оперує ТОВ “Сивашенергопром”.
У 2006 році Херсонська облдержадміністрація передала недобудовану Сиваську ВЕС у концесію ТОВ “Сивашенергопром” до 2055 року. У 2011 році “Сивашенергопром” уклав договір оренди земельних ділянок площею 12 га, що перебувають під концесійною ВЕС, і 1,3 тис. га, призначених для будівництва нових вітряних і сонячних генерувальних потужностей.

Компанію “Сивашенергопром” у 2018 році купила норвезька компанія NBT, яка планує побудувати поруч з існуючими вітряками станцію встановленою потужністю 250-330 МВт.

Компанія NBT (http://www.nbtas.no/) займається будівництвом вітрових електростанцій здебільшого на території Китаю, на сьогодні володіє 49% акцій вітропарку Linxi потужністю 100 МВт і 33% акцій вітропарку Baicheng потужністю 49,5 МВт у Китаї.

ТЕО добудови Сиваської ВЕС передбачає також збільшення потужності існуючої станції до 5 МВт (її обладнано застарілими 16 вітрогенераторами марки USW56-100 номінальною потужністю 107,5 кВт кожен і двома ветрогенераторами марки Т600-48 номінальною потужністю 600 кВт).
Крім того, раніше “Сивашенергопром” планував будівництво на суміжних ділянках сучасного вітропарку потужністю до 300 МВт і сонячної електростанції потужністю до 100 МВт.
Повний текст новини: http://ua-energy.org/uk/posts/yebrr-mozhe-prokredy…

Грецький острів Тілос переходить на 100% відновлюваної енергії

До кінця 2018 року Тілос, один з островів Греції, першим у Середземному морі повністю перейде на відновлювані джерела енергії: вітер і сонце. Цього літа техніки провели фінальні випробування нової системи, яка забезпечуватиме енергопотреби курорту завдяки акумуляторам, що заряджатиме вітротурбіна та сонячна електростанція.

Зараз на території курорту встановлюють вітротурбіну потужністю 800 кВт.

Інновація цієї програми полягає в особливих електробатареях, які зберігатимуть енергію, вироблену за допомогою сонця і вітру, і віддаватимуть її у періоди інтенсивного споживання у піковий туристичний сезон – для підтримки стабільності електропостачання.

Програма TILOS – «Технологічні інновації для локальної оптимальної інтеграції батарейного зберігання енергії» – входить як один з напрямків у інвестиційну програму Європейського Союзу Horizon 2020. Проект використовує прототип акумуляторної системи, яка ефективніше працює з надлишками електрики.
Для запуску TILOS лишилося провести модернізацію мережі шляхом встановлення у кожній житловій і комерційній будівлі «розумних» лічильників, які розраховуватимуть періоди пікового навантаження.

Основне фінансування проекту у сумі 11 млн євро (загальна вартість – 13,7 млн євро) забезпечив Євросоюз. Як зазначають у Європейській комісії, Тілос може стати гарним прикладом для інших невеликих островів ЄС, які мають обмежений доступ до материкової енергомережі.
Повний текст новини: https://ecotown.com.ua/news/Hretskyy-ostriv-Tilos-…

На вулицях Парижу інсталюють незвичні вітряки у вигляді дерев

Французька компанія «New Wind» планує встановити на площі Конкорде в Парижі вітряки незвичного вигляду – у формі дерев. Засновник компанії Жером Мічо-Ларвієр розповів, що його ідея виникла під час прогулянки по Паризькій площі, коли він зауважив, що навіть при відсутності вітру листя на деревах постійно тремтить і рухається. Він сподівається, що такі «вітряки-дерева» можуть бути ефективними для виробництва електроенергії з невеликих повітряних потоків, що виникають між будівлями та вулицями, а згодом їх можна буде також використовувати у приватних дворах жителів та муніципальних споруд.
Попри це, автор ідеї визнає, що енергоефективність таких вітряків є нижчою у порівнянні з традиційними, більш високими вітряками звичної конструкції.

Водночас він зауважує, що дерева вартістю 23 500 фунтів є більш життєздатними, ніж традиційні вітряки. Високі дерева на 26 футів, які використовують крихітні лопаті всередині їх «листя», потенційно можуть бути вигідними у регіонах, де середньорічна швидкість вітру становить не менше ніж 7,8 миль в годину.
Повний текст новини: http://www.alternative-energy-news.info/tree-shape…

607

Статті на тему

Листопадовий дайджест новин

10 Грудня 2024 Публікації

Листопадовий дайджест новин

Читати
Інвестиції у відновлювану енергетику України: як корпоративні PPA забезпечують стабільність та прибуток

03 Грудня 2024 Energy Alert

Інвестиції у відновлювану енергетику України: як корпоративні PPA забезпечують с...

Читати
CRS: яка інформація стає доступною податковому органу?

27 Листопада 2024 Публікації

CRS: яка інформація стає доступною податковому органу?

Читати
Усі публікації

Ми використовуємо файли cookies для вдосконалення роботи сайту та покращення Вашого користувацького досвіду.
Політика cookies Налаштування cookie

Будь ласка, уважно ознайомтеся з умовами політики конфіденційності та обробки персональних даних. Політика cookies.

Я даю згоду на обробку персональних даних відповідно до політики конфіденційності та обробки персональних даних

Я хочу отримувати розсилку

Ми використовуємо файли cookies для вдосконалення роботи сайту та покращення Вашого користувацького досвіду. Політика cookies Сховати налаштування

Дякуємо за довіру!

Ми отримали ваш запит на отримання консультації. Найближчим часом наші спеціалісти зв'яжуться з вами!

На головну
Дякуємо, що підписалися на нашу розсилку!

Відтепер ви завжди будете в курсі найважливіших законодавчих змін, актуальних експертних публікацій та анонсів подій!

На головну