Фінансові установи

Послуги

Взаємодія з регуляторами фінансового ринку

Припинення фінансових установ. Супровід процедур банкрутсва

Представництво інтересів фінансових установ у судах

Аналіз та розробка механізмів фінансування бізнесу з використанням фінансових інструментів

Створення та організація діяльності фінансових установ

Загальна інформація

Фінансовий сектор є одним із ключових напрямків роботи GOLAW. Юристи GOLAW співпрацюють з найбільшими українськими та міжнародними банками, страховими компаніями, інвестиційними і кредитними агентствами. Серед наших клієнтів є такі відомі фінансові установи як ProCredit Bank, Česká exportní banka, Export Guarantee and Insurance Corporation, Expobank, Ukrsotsbank, та інші. Юристи фірми консультують з питань створення фінансових установ, розробки механізмів фінансування бізнесу з використанням венчурних інвестиційних фондів, а також представляють інтереси клієнтів під час судових проваджень в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій. Юристи практики банківського та фінансового права GOLAW неодноразово представляли інтереси найбільших українських та іноземних банків як під час стягнення заборгованості в судах, так і в позасудовому врегулюванні спорів. Відмінністю стратегії фірми у цих питаннях є повний супровід справи, починаючи від звернення стягнення на активи боржника та продажу отриманих активів (нерухомості, корпоративних прав, рухомого майна, тощо), до повернення коштів клієнта.

Юристи GOLAW, що працюють у сфері банківського та фінансового права, досконало розуміють та використовують не лише законодавчу базу, але й розуміють, як бізнес працює зсередини, ставлячись максимально уважно до кожної деталі. Команда GOLAW пишається бути юридичним радником найбільших фінансових установ України та Європи.

Сергій Оберкович

Сергій Оберкович

Старший партнер, адвокат

 • Визнання
 • The Legal 500 EMEA 2023
 • Who’s Who Legal 2022

Досвід

 • Представництво інтересів банку у спорі з недобросовісним боржником та у процесі відступлення права вимоги

  Представництво інтересів Expobank СZ a.s. одного із лідируючих банків у Чеській Республіці та Чеської Державної Експортної гарантійної та страхової компанії (EGAP), у спорі з боржником – заводом по виробництву скла “Вільногірське Скло” щодо дійсності договору іпотеки та договорів застави. Юристами фірми була розроблена комплексна юридична та GR стратегія захисту інтересів фінансових установ, в результаті імплементації якої права вимоги до божника були успішно продані кредитором третій особі по ціні, прийнятній для Unicredit Bank та EGAP.

 • Консультування щодо реструктуризації заборгованості

  Консультування Procredit Bank щодо реструктуризації заборгованості компаній групи Росток Холдинг, включаючи аналіз ризиків для банку у зв’язку із рефінансуванням, розробка плану дій щодо захисту прав банку у разі дефолту у майбутньому, підготовка документів щодо рефінансування.

 • Консультування щодо податкових наслідків продажу нерухомості нерезидентом

  Консультування Чеської державної страхової компанії ЕГАП щодо податкових наслідків при продажі нерухомого та рухомого майна, яке знаходиться на території України, резиденту України.

 • Представництво іноземного банку у спорі із податковими органами

  Оскарження рішення податкових органів щодо відмови в реєстрації Державного Чеського Експортно Імпортного Банку (ČEB) платником податків через необхідність реєстрації фінансовою установою постійного представництва на території України. В результаті успішного адміністративного оскарження юристами GOLAW безпідставні твердження податкової щодо здійснення банком господарської діяльності в Україні було спростовано і фінансову установу було поставлено на облік у податкових органах.

 • Юридичний супровід продажу іноземним банком нерухомості в Україні

  GOLAW надало повну юридичну підтримку при отримані дозволу АМКУ на концентрацію при придбанні Вітагро Груп в Державного Чеського Експортно Імпортного Банку (ČEB) Кузьминецького цегельного заводу. Особливістю угоди є те, що іноземним банком як прямим власником було продано єдиний майнових комплекс резиденту України. Юристи GOLAW розробили всю необхідну для укладання договору юридичну документацію, а також організували тендер на продаж майна і отримали дозвіл АМКУ на укладання угоди, що стало прецедентом для Українського ринку.

Ключові юристи

Олександр Мельник
 • Партнер, керівник практики корпоративного права та M&A, адвокат
Сергій Оберкович
 • Старший партнер, адвокат
Д-р. Валентин Гвоздій
 • Керуючий партнер, адвокат, PhD
Ігор Глушко
 • Партнер, керівник практики кримінального права, адвокат
Катерина Манойленко
 • Партнерка, керівниця судової практики, адвокатка
Павло Логінов
 • Партнер, керівник практики антимонопольного та конкурентного права, адвокат
Катерина Цвєткова
 • Партнерка судової практики, адвокатка
Вікторія Бубліченко
 • Партнерка, керівниця практики податкового права, реструктуризації та врегулювання проблемної заборгованості, адвокатка
Знайти юриста

Відгуки

Галина Кочендова

Заступник директора відділу зі стягнення заборгованості
Export Guarantee and Insurance Corporation (EGAP)

Корпорація EGAP, яка забезпечує страхування кредитів від політичних та комерційних ризиків, пов’язаних з експортом товарів та послуг з Чеської Республіки, співпрацює з GOLAW протягом довгого часу. З 2015 року ми співпрацюємо дуже інтенсивно та дійсно цінуємо прогресивний підхід фірми до вирішення складних юридичних питань щодо стягнення заборгованості в Україні. Адвокати GOLAW дотримуються бізнес-орієнтованого підходу та завжди обирають виграшну стратегію, що допомогло нашій компанії ефективно вирішити всі питання. Саме завдяки такому підходу, банк, який є нашим клієнтом, звернув стягнення на заставне майно, яке було майже юридично втрачене через ряд незаконних дій боржника, та знаходиться на завершальному етапі повернення значної суми заборгованості.

Андрій Конко

Фінансовий директор
Oriflame Ukraine

Компанія Oriflame у своїй діяльності завжди дотримується високих стандартів роботи та обслуговування наших клієнтів. Якість для нас э надзвичайно важливою, а тому ми обрали для себе юридичну фірму GOLAW – юристів, які на одній хвилі з нами. Команда практики податкового права GOLAW кожен раз зважено та експертно підходить до поставлених задач, які стоять перед Oriflame в Україні. Ми отримуємо якісне податкове консультування та користуємося їх супроводом податкових перевірок. Юристи фірми надавали професійну допомогу при оскарженні податкових повідомлень рішень завдяки чому всі штрафні санкції були успішно скасовані. Ми рекомендуємо GOLAW та, перевіривши неодноразово на собі, впевнені у якості, вчасності та експертності цієї команди.

Олексій Вільховий

CEO
Georgian International Energy Corporation

Юристи GOLAW глибоко обізнані в міжнародному правовому полі в поєднанні з особливостями українського законодавства, що надзвичайно важливо для іноземних компаній при виході на український ринок. Юристи фірми допомогли нам в розробці ефективної правової стратегії, що забезпечило запуск вчасний запуск проекту та в рамках запланованого бюджету.

Сергiй Дробишев

Генеральний директор групи компанiй
Inditex Ukraine Group of Companies

Звертаючись до фахiвцiв GOLAW, ми завжди впевненi в їх компетентностi та якостi правової пiдтримки.

Ганна Чичиль

Директор
GAP Ukraine

GOLAW – це юридичний радник, злагоджена командна робота якого допомогає нам вiдчувати, що наш бiзнес захищений i працює на позитивну перспективу.

Владислав Бурда

Президент компанії
RedHead Family Corporation

Вони дуже грамотнi юристи, приголомшливi фахiвцi у корпоративному та в кримiнальному правi. Я дуже рекомендую цих хлопцiв, цю компанiю. Вони творчi, активнi, креативнi — це абсолютно нове поколiння юристiв.

Артем Зубок

Фiнансовий директор
Red Bull Ukraine

Ми працюємо з юридичной фiрмою GOLAW вже досить довгий час, а тому з упевненiстю підтверджуємо її надiйну репутацiю, якiсне виконання роботи, а також клiєнтоорiєнтованiсть. Досвiд, знання i здiбностi фахiвцiв GOLAW вiдповiдають високому рiвню очiкувань нашої компанiї.

Булент Темель

Генеральний директор
Fiba Retail Ukraine

Ми користуємося послугами GOLAW задля вирішення різноманітних юридичних питань вже більше 7 років. Під керівництвом Валентина та Сергія GOLAW об’єднує команду справжніх професіоналів, які готові повністю проаналізувати потреби клієнта та знайти правильне вирішення проблем. Fiba Retail представлена в Україні двома брендами (Marks & Spencer and GAP) і ми маємо достатньо доказів аби стверджувати, що GOLAW допомогла нам вирішити усі наші юридичні питання. Тому, я із впевненістю можу сказати, що ми – задоволений клієнт.

Леся Курилко

Фінансовий директор
Oriflame Ukraine

У Компанії Oriflame ми віримо, що запорукою досягнення кращих результатів є співпраця з людьми, які йдуть разом з нами у напрямку спільних цілей. Юристи GOLAW приділили багато часу аби досконально зрозуміти наш бізнес та культуру, що допомогло нам швидко та ефективно досягти бажаної мети. Ми цінуємо відповідальне ставлення фахівців GOLAW до роботи та чітку орієнтацію на досягнення успіху. Команда юридичної фірми GOLAW – це справжні професіонали, які завдяки своєму величезному досвіду допомагають нам вирішувати усі наші питання швидко та без зайвих витрат. Ми впевнені у GOLAW та високо цінуємо співпрацю з ними.

Ніл Рузерфорд

Директор проєктної розробики
Khmelnytsky Bio Power Plant (KBPP)

Від самого початку роботи з GOLAW, юридична підтримка фірми у сфері розвитку біопаливної електростанції була найвищої якості. Надані послуги включали в себе повний аналіз та консультування з різноманітних аспектів бізнесу та правового врегулювання. Юристи GOLAW супроводжували наш проект під час всіх стадій його розвитку, що було вкрай необхідним для досягнення успіху. Усі наші питання вирішувалися дуже швидко, а рівень наданих послуг відзначався відмінною якістю. Юристи фірми завжди знаходили позитивне вирішення всіх потенційних проблем.

Рубен Оганян

Керівник управління кредитних рисків
ProCredit Bank

Ми високо цінуємо професійні юридичні послуги GOLAW у представленні нашого банку як кредитора в Україні. GOLAW є ідеальним варіантом для тих, хто потребує підтримки у проведенні комплексних транскордонних трансакцій, у тому числі синдикованих кредитних ліній та операцій з проектного фінансування. Команда GOLAW дуже бізнес-орієнтована і націлена на отримання результату. З юристами фірми легко працювати, так як вони прислухаються до потреб клієнтів. Персональний підхід GOLAW у порівнянні з іншими юридичними фірмами – поза конкуренцією.

Віталій Вергелес

Генеральний директор
Хімагро Україна

Вже довгий час наша компанія рухається вперед та займає провідні позиції завдяки професійному персоналу та якісній підтримці команди юридичної фірми GOLAW. Можемо впевнено сказати, що бізнес нашої компанії захищений і готовий до будь-яких викликів. Зокрема, ми користуємося податковим консультуванням практики податкового права GOLAW та залучаємо юристів до супроводу та оскарження результатів податкових перевірок. Завдяки професійній роботі податкової практики GOLAW всі штрафні санкції, нараховані за результатами перевірок скасовуються. Крім того, юристи домагаються відшкодування нашій компанії витрат на правову допомогу. Ми впевнені, що для того, аби упереджувати будь-який ризик, потрібно діяти правильно, тому вибір юридичного консультанта ми зробили вірно.

Віталій Ванца

Генеральний директор
ТОВ «МЕРКАТОР МЕДІКАЛЬ»

ТОВ «Меркатор Медікаль» співпрацює з юридичною фірмою GOLAW вже більше 10-ти років. Команда фірми професійно покриває увесь перелік завдань та викликів, що стоять перед нашим бізнесом. Юристи працюють на випередження, продумуючи максимально успішний результат втілення кожного проекту. Зокрема, фірма якісно консультує «Меркатор Медікаль» щодо цілого спектру регуляторних питань, серед яких: сертифікація нашої продукції, супровід оцінки відповідності медичних та захисних виробів вимогам технічних регламентів та загальних питань обігу виробів медичного призначення на території України.

Новини

Адвокатські об’єднання як суб’єкти первинного фінансового моніторингу

19 Березня 2021 Публікації

Адвокатські об’єднання як суб’єкти первинного фінансового моніторингу

Читати
Валютне потепління настане в лютому

13 Січня 2019 Публікації

Валютне потепління настане в лютому

Читати
Банки отримали нові механізми захисту від недобросовісних боржників

09 Листопада 2018 Новини

Банки отримали нові механізми захисту від недобросовісних боржників

Читати
Банки отримали нові механізми захисту від недобросовісних боржників

09 Листопада 2018 Новини

Банки отримали нові механізми захисту від недобросовісних боржників

Читати
Адвокатські об’єднання як суб’єкти первинного фінансового моніторингу

19 Березня 2021 Публікації

Адвокатські об’єднання як суб’єкти первинного фінансового моніторингу

Читати
Валютне потепління настане в лютому

13 Січня 2019 Публікації

Валютне потепління настане в лютому

Читати
Кредитний ресурс

24 Листопада 2017 Публікації

Кредитний ресурс

Читати
Усі публікації

ГОТОВІ ЙТИ ДАЛІ?

Будь ласка, оберіть необхідну Вам опцію нижче, аби завжди залишатись на зв’язку з GOLAW

Ми використовуємо файли cookies для вдосконалення роботи сайту та покращення Вашого користувацького досвіду.
Політика cookies Налаштування cookie

Будь ласка, уважно ознайомтеся з умовами політики конфіденційності та обробки персональних даних. Політика cookies.

Я даю згоду на обробку персональних даних відповідно до політики конфіденційності та обробки персональних даних

Я хочу отримувати розсилку

Ми використовуємо файли cookies для вдосконалення роботи сайту та покращення Вашого користувацького досвіду. Політика cookies Сховати налаштування

Дякуємо за довіру!

Ми отримали ваш запит на отримання консультації. Найближчим часом наші спеціалісти зв'яжуться з вами!

На головну
Дякуємо, що підписалися на нашу розсилку!

Відтепер ви завжди будете в курсі найважливіших законодавчих змін, актуальних експертних публікацій та анонсів подій!

На головну