Теги
Закон не обмежує іноземних громадян та іноземні компанії в можливості участі у приватизації, за умови їх відповідності вимогам щодо прозорої структури власності, відсутності зв’язку з державою-агресором та застосованих санкцій. Формально, іноземні інвестори можуть приватизувати будь-які активи безпосередньо.
І якщо у випадку приватизації корпоративних прав очевидної необхідності у створенні української компанії немає, то після приватизації, наприклад, одного об’єктів Укрспирту (що фактично є групою окремого майна), для ведення бізнесу переможцю аукціону знадобиться отримання ліцензії, що можливо українською компанією або постійним представництвом іноземної компанії.
Тому, з огляду на плановану діяльність та податковий аспект, в деяких випадках іноземним інвесторам доцільно розглянути створення SPV для приватизації.
На що необхідно звернути увагу при створенні SPV, щоб вигравши аукціон не отримати відмову у приватизації – дізнайтеся на вебінарі GOLAW спільно з ФДМУ «Топ помилок учасників приватизації: як не треба робити».

Олександр Мельник
Партнер, керівник практики корпоративного права та M&A, адвокат
- Контакти
- вул. Князів Острозьких 31/33, Бізнес-центр “Зоряний”, Київ, Україна, 01010
- o.melnyk@golaw.ua
- +38 044 581 1220