Зміст
- Покращення умов взаємного виконання судових рішень між Україною та ЄС
- Прийнято за основу законопроект щодо відновлення та зеленої трансформації енергетичної системи України
- Прийнято за основу законопроект щодо імплементації норм європейського законодавства у сфері реклами
- Прийнято за основу законопроект щодо правонаступництва у трудових відносинах
Покращення умов взаємного виконання судових рішень між Україною та ЄС
24 квітня Рада ЄС схвалила встановлення договірних відносин між ЄС та Україною в рамках Гаазької конвенції про визнання та виконання іноземних судових рішень у цивільних або комерційних справах (надалі – «Конвенція»).
Конвенція зобов’язує держави-учасниці визнавати та виконувати судові рішення, ухвалені в цивільних та комерційних справах в інших державах-учасницях.
Конвенція була укладена та підписана на Гаазькій конференції з міжнародного приватного права 2 липня 2019 року. У свою чергую, Україна ратифікувала Конвенцію 1 липня 2022 року – документ набуде чинності для України 1 вересня 2023 року.
Зазначається, що ЄС не вбачає фундаментальних перешкод, пов’язаних, зокрема, з незалежністю та ефективністю судової системи, боротьбою з корупцією чи дотриманням основоположних прав, які могли б перешкодити ЄС вступити в договірні відносини з Україною.
Таким чином, очікується позитивний вплив Конвенції на стан виконання іноземних судових рішень в Україні, пожвавлення економічних зв’язків з країнами ЄС та посилення подальшої інтеграції України до європейського правового простору.
Прийнято за основу законопроект щодо відновлення та зеленої трансформації енергетичної системи України
2 травня Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення енергетичної безпеки та зеленої трансформації енергетичної системи України» № 9011-д (надалі – «Проект»).
Проектом передбачається, серед іншого:
- збереження стимулів для низки видів «зелених» електростанцій;
- гарантії походження відновлювальної енергії з України для уникнення додаткового оподаткування в ЄС;
- право самостійного продажу «зеленої» енергії виробниками на умовах “feed-in-premium”.
Прийнято за основу законопроект щодо імплементації норм європейського законодавства у сфері реклами
2 травня Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до Закону України “Про рекламу” щодо імплементації норм європейського законодавства у національне законодавство України шляхом імплементації окремих положень acquis ЄС у сфері аудіовізуальної реклами (Європейської конвенції про транскордонне телебачення, Директиви Європейського парламенту та Ради 2010/13/ЄС про аудіовізуальні медіапослуги від 10 березня 2010 року зі змінами, внесеними Директивою (ЄС) 2018/1808 від 14 листопада 2018 року) та до деяких інших законів» № 9206 (надалі – «Проект»).
Проектом на виконання зобов’язань України у сфері євроінтеграції передбачається, серед іншого:
- заборону реклами резидентів РФ;
- критерії для ідентифікації реклами, яка потрапляє під юрисдикцію України;
- спрощення правил переривання рекламою трансляції фільмів і програм;
- збільшення квоти реклами в аудіовізуальних ЗМІ.
Прийнято за основу законопроект щодо правонаступництва у трудових відносинах
2 травня Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо правонаступництва у трудових відносинах» № 8244 (надалі – «Проект»).
Проект містить визначення поняття правонаступництва у трудових відносинах і передбачає їх продовження при зміні власника роботодавця внаслідок реорганізації останнього.
При чому, передбачається обов’язок роботодавця повідомити працівників про час і підстави правонаступництва, а також його економічні, технологічні та структурні наслідки, що можуть вплинути на права працівників. Таке повідомлення здійснюється письмово (або в електронній формі) не пізніше, ніж до початку дій, які впливатимуть на трудові права та інтереси працівників.

Роман Антонів
Старший юрист, адвокат
- Контакти
- вул. Князів Острозьких 31/33, Бізнес-центр “Зоряний”, 01021, Україна, 01010
- r.antoniv@golaw.ua
- +380 44 581 1220