Теги
Зміст
Останні новини законодавства:
Нові правила написання назви юридичних осіб
Нові правила містяться у Наказі Мін’юсту № 3236/5 від 17.10.2018 р., яким викладено у новій редакції вимоги до написання найменування юридичної особи, її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, крім організації профспілки.
Зазначеними вимогами, зокрема, передбачено, що великі та малі літери, використані в установчих документах та при заповненні заяви у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, вважаються тотожними.
Назва юридичної особи береться у лапки та зазначається безпосередньо після організаційно-правової форми суб’єкта господарювання (крім органів державної влади, органів місцевого самоврядування, органів влади Автономної Республіки Крим, державних, комунальних організацій, закладів, установ). Використання лапок у найменуванні юридичної особи не є ознакою для визначення тотожності найменувань. Найменування відокремленого підрозділу має містити слова «відокремлений підрозділ» («філія», «представництво» тощо) та вказувати на належність до юридичної особи, яка створила зазначений відокремлений підрозділ.
Також тепер при використанні в найменуванні символу номера вживається «N», а не «№», а також може використовуватися символ амперсанд (&).
Відповідний наказ від 17 жовтня 2018 року № 3236/5 набув чинності 10 листопада.
Затверджено план комплексних перевірок на 2019 рік
Наказом Державної регуляторної служби України від 15.11.2018 №152 затверджено План здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік.
Нагадаємо, що підставою для проведення комплексного планового заходу державного нагляду (контролю) щодо суб’єкта господарювання є внесення одного й того самого суб’єкта господарювання до планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) різних органів державного нагляду (контролю). Такий комплексний плановий захід проводиться 1 раз на рік, а усі контролюючі органи, які запланували перевірити цього суб’єкта господарювання, можуть його перевірити виключно у строки, встановлені Планом здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік.
Визначення звітного періоду для коригування фінрезультату
Наказом Мінфіну № 887 від 14.11.2018 р. затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо застосування положень підпунктів 140.5.4, 140.5.6 Податкового кодексу України стосовно визначення податкового (звітного) періоду для коригування фінансового результату до оподаткування.
В зазначеній консультації міністерство прийшло до наступних висновків: оскільки вартісні критерії визнання операції (операцій) контрольованою для цілей виконання вимог ст. 39 ПКУ обраховуються за результатами податкового (звітного) року, то коригування фінансового результату до оподаткування за операціями з нерезидентами, визначеними в абз. 3 та 4 п.п. 140.5.4 і п.п. 140.5.6 ПКУ, здійснюються за результатами податкового (звітного) року та відображаються у податковій декларації з податку на прибуток підприємств за податковий (звітний) рік.

Катерина Манойленко
Партнер, керівник практики вирішення судових спорів, адвокат
- Контакти
- вул. Князів Острозьких 31/33, Бізнес-центр “Зоряний”, Київ, Україна, 01010
- k.manoylenko@golaw.ua
- +380 44 581 1220
- Визнання та досягнення
- The Legal 500 EMEA 2023
- Who's Who Legal 2022

Крістіна Кольчинська
Радник, адвокат
- Контакти
- вул. Князів Острозьких 31/33, Бізнес-центр “Зоряний”, Київ, Україна, 01010
- k.kolchynska@golaw.ua
- +38 044 581 1220