Верховною Радою України 09.06.2022 зареєстрований законопроект № 7418-3 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо перегляду окремих пільг з оподаткування».
Зазначений законопроект є альтернативним до законопроекту № 7418, про який ми попередньо писали тут.
Серед іншого, законопроектом № 7418-3 пропонується змінити деякі положення Податкового кодексу України щодо податкових пільг з податку на додану вартість («ПДВ»), ввізного мита та акцизного податку для певних імпортних операцій.
Так, запропоновано тимчасово, з 01.07.2022 на період дії воєнного стану на території України звільнити від оподаткування ПДВ операції з ввезення товарів на митну територію України у митному режимі імпорту:
- вогнепальної зброї,
- будь-яких аксесуарів для вогнепальної зброї та її обслуговування (магазини, планки пікатінні, коліматори, приклади, ремені для носіння зброї, засоби для чищення вогнепальної зброї тощо),
- набоїв до вогнепальної зброї,
- будь-яких оптичних приладів для виявлення живих цілей (тепловізори, прилади нічного бачення, приціли тощо),
- броньованих автомобілів,
- медичних засобів для надання першої допомоги (турнікетів, кровоспинних препаратів, оклюзійних пов’язок).
Це положення передбачається на зміну чинному наразі правилу про те, що з 01.04.2022 на період дії воєнного стану на території України звільняються від оподаткування ПДВ операції з імпорту в Україну товарів суб’єктами господарювання, які зареєстровані платниками єдиного податку 1, 2, 3 групи (крім тих, хто перебуває на 3 групі зі ставкою єдиного податку 3 %).
Крім того, пропонується з 01.07.2022 на період дії воєнного стану на території України звільнити від оподаткування ПДВ та акцизним податком операції з ввезення фізичними особами на митну територію України у митному режимі імпорту автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб i більше, транспортних засобів для перевезення вантажів, що використовувалися понад 5 років, та митна вартість яких не перевищує еквівалент 10 тисяч євро.
Це звільнення діє для відповідних операцій з 01.04.2022, однак у редакції законопроекту № 7418-3 його уточнено в частині віку та митної вартості транспортних засобів, для яких воно є актуальним.
Також, перелічені вище операції запропоновано звільнити від оподаткування ввізним митом.
Разом з цим, пропонується скасувати звільнення від ПДВ для платників єдиного податку 3 групи, які застосовують особливості оподаткування за ставкою 2%, щодо імпортних операцій, а саме, такі платники податку будуть зобов’язані нараховувати та сплачувати ПДВ при ввезенні товарів на митну територію України.
Якщо у Вас виникли питання щодо функціонування Вашого бізнесу в період воєнного стану, будь ласка, звертайтеся до спеціалістів GOLAW, і ми надамо відповіді на них.

Вікторія Бубліченко
Радник, керівник практики податкового права, реструктуризації та врегулювання проблемної заборгованості, адвокат
- Контакти
- вул. Князів Острозьких 31/33, Бізнес-центр “Зоряний”, Київ, Україна, 01010
- v.bublichenko@golaw.ua
- +38 044 581 1220