Катерина Цвєткова та Наталія Матвійчук взяли участь у круглому столі трудового комітету НААУ

8 липня у рамках тижня трудового права НААУ відбувся Круглий стіл на тему: «Проблемні питання врегулювання трудових спорів в Україні у 2021 році».

Радник GOLAW, адвокат Катерина Цвєткова розповіла про особливості звільнення топ-менеджменту компаній в Україні, а також про виплати, які роботодавець зобов’язаний виплачувати управлінцям вищої ланки у разі вимушеного чи добровільного звільнення із займаної посади.

«Кодекс законів про працю України передбачає ряд обов’язкових виплат при звільненні топ-менеджменту; але, попри це, існують ще й додаткові виплати та бонуси, які прямо не передбачені законодавством та залежать від положень локальних актів роботодавця та трудових договорів з топ-менеджерами», – підкреслила Катерина.

Детальніше про обов’язкові та альтернативні виплати роботодавця при звільненні топ-менеджменту дізнаєтесь у статті за посиланням:

Юрист GOLAW, адвокат Наталія Матвійчук у свою чергу розповіла про особливості укладання з працівниками угод про неконкуренцію.

«Сьогоднішні умови ведення бізнесу є надзвичайно конкурентними. Компанії щоденно ведуть боротьбу за найвигідніші умови виробництва, збуту товарів чи надання послуг з метою отримання найбільших прибутків. З огляду на це, роботодавці все частіше укладають з працівниками угоди про неконкуренцію.

Однак, варто пам’ятати, що обмеження права на працю та вільний вибір роботи заборонено у будь-якому вигляді.

Отже, допоки можливість укладення угод про неконкуренцію незакріплена на законодавчому рівні, існує високий ризик визнання таких угод недійсними в судовому порядку», – зазначила Наталія.

Нагадаємо, що Катерина Цвєткова є заступником Голови Комітету з трудового права НААУ; Наталія Матвійчук є членом Комітету з трудового права НААУ.

Катерина Цвєткова

Катерина Цвєткова

Партнерка судової практики, адвокатка

  • Визнання
  • The Legal 500 EMEA 2023
  • Who's Who Legal 2022
Наталія Матвійчук

Наталія Матвійчук

Старша юристка, адвокатка

324

Статті на тему

TAX ALERT 19.02.2024 | Дайджест головних податкових новин

19 Лютого 2024 Публікації

TAX ALERT 19.02.2024 | Дайджест головних податкових новин

Читати
Судові спори у сфері зеленої енергетики: актуальна практика

08 Лютого 2024 Публікації

Судові спори у сфері зеленої енергетики: актуальна практика

Читати
Гарантії та страхування іноземних інвестицій в Україну в 2024 році

26 Січня 2024 Публікації

Гарантії та страхування іноземних інвестицій в Україну в 2024 році

Читати